Unikalna rezydencja na sprzedaż !

Dom (Wolnostojący) na sprzedaż
3 810 000 PLN, Pow. 300 m2
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Dom
Powierzchnia:
300 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
9
Lokalizacja:
Konstancin-Jeziorna
Rok budowy:
1895
Liczba kondygnacji:
3
Numer oferty:
377227
Powierzchnia działki:
4 997 m2
Cena za m2:
12 700 PLN
Oferujemy do sprzedaży zabytkową willę "Bajka" z 1895 roku w miejscowości Baniocha (4 km za Konstancinem), 24 km od Warszawy, zaprojektowaną w pracowni najmłodszego syna Henryka Marconiego, Władysława w stylu zwanym "historyzmem". Projekty Władysława Marconiego w Warszawie to między innymi: Hotel Bristol, Kamienica pod Gigantami i Pałac Dziewulskich i wiele innych. Willa została wybudowana około 1895 roku z wyselekcjonowanej cegły z byłego "zagłębia ceglanego" z którego słynęła Baniocha w tym okresie.
  Obiekt zrealizowany w technologii tradycyjnej murowanej na planie prostokąta. Posiada bryłę o zróżnicowanej wysokości: dwukondygnacyjny korpus główny oraz od strony wschodniej niższą, parterową część z poddaszem mieszkalnym. Dachy wielospadowe, kryte dachówką ceramiczną. Malownicza, charakterystyczna dla zabudowy willowej końca XIX wieku, bryła budynku urozmaicona została licznymi tarasami, ryzalitami i balkonami. Od frontu znajdują się dwa portyki wsparte na odcinkowo zamkniętych arkadach z tralkowymi balustradami. W narożniku północno-zachodnim trójkondygnacyjna wieża przykryta hełmem krytym dachówka.

Powierzchnia całkowita willi wynosi 300 m2. Składa się z 9 pokoi, 3 łazienek, kuchni i spiżarni. Na parterze znajduje się 5 pokoi, na pietrze 3 pokoje i sypialnia w wieży. 
Harmoniczna bryła budynku z 5 tarasami i 2 balkonami.
Na parterze i piętrze wysokość pomieszczeń wynosi 370 cm, a na poddaszu 225 cm.
Do budynku prowadzą trzy wejścia, dwa od frontu i jedno od strony ogrodu.
Willa od początku XX wieku jest w posiadaniu jednej rodziny.

Do willi podłączone są wszystkie media: prąd, gaz, woda miejska i kanalizacja.
W latach osiemdziesiątych budynek przeszedł gruntowny remont łącznie z wymianą więźby dachowej i dachówki. Podczas remontu wymienione zostały wszystkie instalacje: elektryczna, centralnego ogrzewania (miedziana) i wodno-kanalizacyjna. Wymieniono okna typu skrzynkowego zachowując ich dawny wygląd.

Willa posadowiona jest w głębi działki, a działka o wymiarach 57,6 m x 86,7 m i powierzchni 4997 m2.
Zalesiona jest starodrzewiem sosnowym i pięknym starym dębem przy bramie posesji. Położona w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

W dawnej wozowni obecnie odrestaurowany dom gościnny składający się z dwóch niezależnych lokali po około 40 m2, każdy z łazienka.

Serdecznie zapraszam do oglądania, cena podlega negocjacjom.
Niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Nieprawidłowy adres E-mail